Wielkopolska Gimnazjada i Licealiada w szachach

Publiczne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim zwyciężyło w szachowej Gimnazjadzie organizowanej przez SZS Wielkopolska. W drużynie zwycięzców grali: Filip Michalski, Adam Niezgódka, Michał Marciniak oraz Magdalena Jezierska. Michał Marciniak jest reprezentantem KTS Kalisz. Z kaliskich drużyn Gimnazjum nr 9 Kalisza (Adrian Sobczak, Tymoteusz Wroczyński, Bartosz Przybył i Margarita Nowak) zajęło 18 miejsce, a Gimnazjum Sióstr Nazaretanek w Kaliszu (Maciej Adamczewski, Michał Siepracki, Piotr Sarzyniec, Karolina Kłopotek) 25 miejsce. Zawody odbyły się w miejscowości Skoki, grało 49 drużyn z całej Wielkopolski.

W wielkopolskiej licealiadzie zwyciężyło III LO im. C. K. Norwida w Koninie (w składzie: Adam Matlewski, Piotr Śnihur, Tomasz Bruch, Nikola Królak). Na 12 miejscu zakończyło rywalizacje II LO im. T.Kościuszki z Kalisza (Maciej Zakrzewski, Michał Majas, Mateusz Dembny i Anna Sokołowska). Turniej rozegrano w Poznaniu startowały 33 drużyny.